Ako nahradiť CUKOR? 3 užitočné SLADIDLÁ

Ako nahradiť CUKOR? 3 užitočné SLADIDLÁ

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Ešte si nedala odber? Zmeň to, a budeš informovaná o všetkých nových videách. 🙂

Ak chudneme a nechceme sladiť klasickým cukrom, vždy máme možnosť osladiť si nápoj alebo pokrm vhodnou náhradou sladidla. Zdravé alternatívy sladidiel sú dnes už bežnou výbavou každej novodobej kuchárky, ktoré sa snaží o zdravý životný štýl a racionálne varenie.

Poďme si o nich povedať viac…

Erytritol: navodzuje podobnú chuť v ústach ako cukor. Jedná sa o cukrový alkohol vyrobený z fermentovanej kukurice alebo škrobu. Má nula kalórií a žiadne sacharidy, nezvyšuje hladinu cukru v krvi, ani hladinu inzulínu a dokonca môže zabrániť tvorbe zubného kazu. Medzi jeho nevýhody patrí: u niekoho môže spôsobovať plynatosť a nafukovanie.

Stevia: stevia v prášku je veľmi sladké sladidlo magyargenerikus.com. Vo svojej prirodzenej forme sa nachádza v listoch juhoamerických rastlín. Domorodci toto sladidlo používajú už stáročia na dochucovanie čajov a lekárske účely. Sú veľmi sladké. Neobsahuje žiadne kalórie, sacharidy a nezvyšuje inzulín a ani hladinu cukru v krvi. Je vhodná aj na pečenie a varenie, pretože je stabilná až do 180°C. Medzi jej nevýhody patrí: nechutí ako klasický cukor, a keď to s týmto sladidlom preženieme, tak je cítiť horkastú chuť. Ale keď sa do jedla pridáva s rozumom, horká chuť sa neobjavuje.

Xylitol: podobne ako erytritol je to cukrový alkohol získaný z rastlín. Je teda veľmi podobný ako cukor. Má nízkyglykemický index a už pri malom množstve má vplyv na hladinu cukru v krvi a na hladinu inzulínu. Nevýhody: problémy s trávením, nadúvaním a plynatosťou. A dôležitý fakt na záver. Xylitol je toxický pre psy.

Ak ťa zaujalo toto video, tak mi daj odber a už ti žiadne ďalšie video neunikne: ►ODOBERAŤ YOUTUBE

CHCEŠ ZÍSKAŤ?: 
  • Nové telo
  • Stratenú formu
  • Stratené sebavedomie
  • Chuť do života
  • Nové tipy do kuchyne
  • Zdravšiu životosprávu pre celú rodinku
  • Nové vedomosti
  • Pevnejšie zdravie
  • Nové kamošky a spolubojovníčky

TOTO VŠETKO ZÍSKAŠ S FIT KLUBOM ➡️➡️➡️https://akozhodit.sk/vyzva

Matej Leščinský
Som autorom tohto jedinečného projektu. Pomáham ľuďom zhadzovať kilogramy hravo a zdravo.
Komentáre