ttq.load('C6GIDBPQ53292HDC7SS0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');

SKVELÁ SPRÁVA! 🙂

Dominika proste ide bomby! Podarilo sa jej zhodiť už úctyhodných 30 kg! A chce sa podeliť o návod s vami. 😉

ROZHOVOR: Dominika schudla 30 kg: "všetky tričká a rifle mi boli voľné"

Dominiku od malička trápili kilá navyše. Už ako školáčka vyčnievala nad ostatnými spolužiakmi a medzi spolužiačkami sa cítila ako staršia sestra. Čas ubiehal a Dominika si povedala, že s tým skoncuje. Zaťala zuby, zmenila jedálniček, začala cvičiť a výsledky na seba nenechali dlho čakať. Podarilo sa jej zhodiť neuveriteľných 30 kg, upravilo sa jej trávenie a kvalita pokožky. Nebála sa zmeny, vrhla sa do toho a teraz sa už nehanbí obliecť si plavky. Prečítaj si tento veľmi skvelý rozhovor a naštartuj aj ty svoju premenu ešte dnes. Len ty si zodpovedná za to ako vyzeráš. 

[OTÁZKA] Prečo si sa rozhodla začať žiť zdravšie, chudnúť a cvičiť?

No tak rozhodla som sa žiť zdravšie, cvičiť a hlavne schudnúť preto, lebo moja váha mi ukazovala číslo, ktoré sa mi nepáčilo. Bolo dosť vysoké, takže som si povedala, že s tým treba niečo urobiť. Začala som cvičiť zumbu, vďaka čomu sa mi aj podarilo schudnúť, ale keď som s tým prestala, tak sa mi váha celkom vrátila späť a ešte aj s prídavkom, takže JOJO efekt. 

[OTÁZKA] Koľko si vážila keď sme sa spoznali a aký pokrok si odvtedy urobila?

Na začiatku som vážila, myslím 76 kg, ale potom prišli horšie situácie v mojom živote, ako rozchod, maturita, proste stresové situácie, kvôli ktorým sa mi podarilo nabrať ďalšie kilá, až kým som nemala skoro 90 kg. A to som si povedala, že to je strašne veľa a musím s tým niečo spraviť. Tak som začala googliť a natrafila som na články od teba (zhodou okolností (smiech)), kde som našla kopec užitočných rád, ako zmeniť stravu a celkovo životosprávu a tipy ako na to. Zhodou okolností sme sa niekoľko mesiacov na to spoznali aj osobne a odvtedy som schudla k dnešnému dňu už 30 kg

[OTÁZKA] Cvičila si predtým než sme sa spoznali alebo si bola úplná amatérka?

Ako som spomínala, začínala som so zumbou a cvičila som doma podľa youtube videí, ale kvôli tomu, že som prestala a mala som zle nastavenú stravu, tak sa mi kilá vrátili späť. Takže to bol ten problém.

[OTÁZKA] Aké boli tvoje začiatky, odkedy si začala poriadne so zdravým životným štýlom?

Začala som piť viac vody. Aj teraz mám so sebou fľašu (smiech). Predtým som strašne málo pila, ale našla som si aj appku na mobil, ktorá mi pripománala, že sa mám napiť. A samozrejme tu bol aj problém číslo 2 a to bolo, že mi čistá voda nechutí, takže som to uhrala tak, že som si robila šumienkovú vodu, ale aj zero sirup, aby som tú chuť čistej vody zamaskovala. Ďalej som začala jesť pravidelne, normálne všetky jedlá, raňajky, desiata, obed, olovrant, večera.

[OTÁZKA] Ty si predtým vôbec nejedla pravidelne? 

Nie, myslela som si, že keď zjem jedno jedlo za deň, tak schudnem 10 kg za týždeň (smiech). Pochopila som, že to nie je pravda, a vlastne aj som to na sebe videla. Priberala som ešte rýchlejšie. Keď som začala jesť pravidelne, tak vlastne som postupne zisťovala, že som začala chudnúť, videla som to na oblečení.

[OTÁZKA] Začala si aj cvičiť? 

Áno, začala som cvičiť HIIT-ko, vysoko intenzívny intervalový tréning. Cvičila som podľa tréningových videí, ktoré sú v  Ženskom klube od trénera Jakuba, neskôr aj tréningy s Michalom a Matejom.

[OTÁZKA] Mala si na začiatku svalovky? 

Mala som riadne svalovky na začiatku, a stačilo odcvičiť aj polku tréningu (smiech). A úplne to na začiatok stačilo. 

[OTÁZKA] Ako často si trénovala? 

Chcela som každý deň, ale samozrejme sa to nedalo, lebo som mala veľké svalovky (smiech), ale trvalo to len tak týždeň, potom svalovky prestali a teraz vlastne cvičím 4 až 5 krát v týždni, to úplne stačí. Tento HIIT som cvičila zhruba 2 mesiace, kým sa mi spaľovanie trochu nespomalilo, a potom som si našla kvôli obmene iný tréning v klube, a znova som naštartovala spaľovanie. 

[OTÁZKA] Aké zmeny si zaznamenala po niekoľkých týždňoch tréningu?

Predtým som kondičku skoro vôbec nemala, takže kondička sa mi strašne zlepšila. Na váhe to šlo tiež dosť dole, lebo všetky tričká a rifle mi boli voľné (smiech). 

[OTÁZKA] Aké zmeny si spravila vo tvojom jedálničku?

Hlavne som začala jesť pravidelne. Prestala som kupovať pečivo a začala som si robiť doma svoje vlastné zdravšie pečivo. Celkovo som obmedzila jedlá s veľkým obsahom sacharidov. Napr. namiesto ryže a zemiakov som si začala dávať veľa zeleniny. Ale samozrejme mám aj také dni keď si dám normálne čo chcem. Lebo telo keď to potrebuje, tak to by bolo zlé mu odopriať. Keby sa to nutkanie hromadilo, tak by to vyvrcholilo vyžratím chladničky (smiech). A takto to viem v pohode regulovať a v podstate sa veľmi neobmedzujem. Určite to nie je diéta

[OTÁZKA] Takže nie je to diéta?

Určite nie, je to skôr zmena zlej životosprávy za dobrú životosprávu. Dávam si pozor na to čo jem. Rozmýšľam nad tým čo zjem. Telo by nemalo byť odpadkový kôš.

[OTÁZKA] Popíš ako vyzerá tvoj bežný jedálniček behom dňa?

  • Ráno keď vstanem, tak si dám šálku zeleného čaju. Na raňajky si normálne dám párky (kvalitnejšie mäsitejšie), nie spišské (smiech), alebo kvalitnú šunku s mojim pečivkom, ktoré si sama robím. Medzi jedlami sa snažím mať také 3-hodinové rozostupy.
  • Desiata, tak to si dám jablko alebo iné ovocie.
  • Obed normálny varený, len dávam pozor koľko prílohy zjem, najčastejšie si dávam prílohu zeleninovú a občas si dám tak, že prílohu si dám polku ryže a polku zeleniny. Mäsa zjem koľko chcem.
  • Olovrant- moje pečivo so salámou alebo nejakou nátierkou.
  • Večera to je jogurt s mandľami alebo orieškami a arašidovým maslom. Alebo odtučnený tvaroh s medom, prípadne iným dochucovadlom a nejaké orechy.

To ma dostatočne zasýti. Dokonca zjem oveľa viac ako keď som vážila 87 kíl. 

[OTÁZKA] Aký pokrok si za celý ten rok urobila? 

Tak na centimetre to je- hrudník mínus 20 cm, pás cca 18 cm, brucho 22 cm a na váhe je to cca 30 kg, ale ešte nejaké kilá pôjdu. Mala som 87 kg teraz mám 57 kg. To je na moju výšku 163 cm v pohode. 🙂 

[OTÁZKA] Nevadí ti takáto zmena životosprávy?

Na začiatku to bolo ťažké, bola to veľká zmena, a kým som prišla na to, čo môžem jesť a čo mi z tých zdravých vecí chutí tak som chvíľu bola nervózna (smiech). Ale postupne si telo na to zvyklo, našla som si obľúbené jedlá a suroviny a teraz je to super, vôbec mi nechýba starý jedálniček. Beriem to teraz tak, že toto je teraz normálny stav a k starému životnému štýlu už ma to vôbec neťahá. Ale zákusky mám rada a tie si dám bez výčitiek, a bez problémov. Telo mám teraz nastavené tak, že aj keď si dám občas koláčik, alebo niečo podobne kalorické, tak to viem v pohode zvládnuť. Nemusím si nič extra odopierať, takže je to super. 

[OTÁZKA] Ako sa cítiš teraz oproti tomu čo bolo? 

Okrem toho, koľko som schudla, tak sa mi zmenila aj pleť, zlepšila sa mi celkovo pleť, mala som na rukách ekzémy. Mala som tiež problémy s akné, ktoré teraz už nemám a aj kvalita vlasov sa mi zlepšila, sú aj hustejšie a pevnejšie.

[OTÁZKA] Chcela by si niečo na záver dodať?

Je to všetko o vytrvalosti a trpezlivosti, takže treba vydržať. Oplatí sa ísť do toho. Majte pevnú vôľu a výsledky sa dostavia, stojí to za to. A samozrejme ak neviete ako začať, tak vám odporúčam nechať si poradiť od odborníkov. 

Ak nemáte vo svojom okolí experta na výživu, prípadne dobrého trénera, ktorý by vám poradil, tak určite skúste Ženský klub. V klube nájdete jedálničky, tréningové videá (podľa ktorých som cvičila aj ja) a množstvo inšpirácie a tipov ako chudnúť zdravo a bez jojo efektu. Mimochodom, aktuálne v Ženskom klube nájdete tréningové videá, recepty a tipy aj odomňa. 🙂 

Verím, že ti bola Dominika inšpiráciou a ešte dnes naštartuješ svoju vlastnú premenu. Vyskúšaj si náš Ženský klub ešte dnes, a vykroč na cestu za tvojim novým ja. Neodkladaj to na zajtra, pretože už včera bolo neskoro. 😉 Vyskúšaj Ženský klub ešte dnes. 🙂