Jarný detox organizmu – ako správne očistiť telo

Jarný detox organizmu Počas zimných mesiacov je naša strava ťažšia, hýbeme sa menej a sme málo vystavení slnečnému žiareniu. Všetky tieto faktory môžu spôsobiť nedostatok energie, ktorá sa prejavuje ako jarná únava, ale aj oslabenú imunitu alebo problémy s trávením. Na jar by sme preto mali telu poskytnúť potrebnú starostlivosť a výživu. Dôležitá je jarná očista alebo detox organizmu, ktorý poskytuje viaceré výhody pre naše zdravie a celkovú pohodu – zlepšuje trávenie, posilňuje imunitný systém, zvyšuje energiu, zlepšuje spánok, pamäť, koncentráciu, znižuje úrovne stresu a dokonca môže pomôcť aj so stratou hmotnosti.

Detox nie je diéta

Detox však neznamená podrobiť sa zdĺhavému a nútenému pôstu, to znamená, že by sme nikdy nemali úplne odstrániť celé kategórie potravín. Je dôležité si uvedomiť, že účelom detoxu nie je výrazná strata hmotnosti, ale hlavne odstránenie odpadových a toxických látok z tela.

Detox je očista

Vhodné je odľahčiť stravu, konzumovať čerstvé a sezónne potraviny, ovocie a zeleninu, aby sme telu poskytli  detox - pitný režim chýbajúce vitamíny a živiny, hlavne vitamín C a zinok a najdôležitejšie je byť viac na čerstvom vzduchu a slnku.

Pitný režim

Počas očisty organizmu by sme mali prijímať veľa tekutín a to nielen vody, ale aj bylinných čajov alebo minerálnych vôd. Vhodné sú aj čerstvé šťavy, ale držať by sme sa mali pomeru – 1 diel ovocie a 2 diely zelenina, aby sme neprijímali zbytočne veľa cukrov. Do stravy by sme mali zahrnúť hlavne listovú zeleninu – rukolu, špenát alebo kel.

Detox a pečeň

Telo môžeme očistiť aj pomocou prvých jarných byliniek, ktoré pomôžu vylúčiť škodlivé látky z organizmu, posilniť imunitu a zlepšiť krvný a lymfatický obeh. Medzi takéto jarné bylinky patria napríklad žihľava alebo púpava, ktoré môžu byť použité na prípravu čaju alebo pridané do šalátov. Účinne čistia pečeň, ktorá vďaka konzumácii ťažkých a tučných jedál najviac trpí najmä po zimnom období. Pečeň je totiž hlavným detoxikačným orgánom, ktorý spracováva všetky chemikálie (konzervačné látky, pesticídy a ťažké kovy) z potravy, zvyšky liekov alebo iných škodlivých látok.

Vedeli ste, že?...
Zhadzovať 1 kg týždenne sa dá už za 9 € ? V našom online FIT Klube, nájdete hotové jedálničky, chutné recepty, áno aj sladkosti a dobroty, super tréningové videá, rozhovory s expertmi, veľa motivácie a mnoho ďalšieho, tak nečakajte a vyskúšajte na vlastnej koži ako sa dá chudnúť až 1 kg za týždeň zábavnou formou. 🙂
V podstate filtruje všetko, čo sa nám dostáva do tela a neustále pracuje na tom, aby zbavila telo toxínov, ktoré sa v ňom nahromadili. Ak pečeň funguje hladko, naše fyzické a emocionálne zdravie je v rovnováhe, ale pri preťažení sa toxické látky dostávajú do krvného obehu a tým nepriaznivo vplývajú na všetky orgány a tkanivá.

Medvedí cesnak

detox medvedí cesnak

Ďalším jarným zázrakom je nepochybne medvedí cesnak, ktorý sa používa nielen ako prírodné antibiotikum, ale je tiež účinným spôsobom ako znížiť krvný tlak, zlepšiť krvný obeh, očistiť obličky a močové cesty a zlepšiť trávenie.

Chlorella

detox chlorella Za zmienku stojí aj chlorella, sladkovodná riasa, ktorá má vďaka vysokému obsahu chlorofylu silné detoxikačné účinky a zabezpečuje správne fungovanie imunitného systému a podporu štítnej žľazy.

TOTO NIE!detox

Vyhnúť by sme sa mali hlavne alkoholu, kofeínu a konzumácii cukrov, pretože spomaľujú prirodzenú detoxikačnú činnosť tela. Pri procese čistenia organizmu je tiež dôležitý spôsob prípravy jedál. Zeleninu by sme mali pripravovať na pare alebo dusiť, vyhnúť by sme sa mali ťažkému vyprážaniu.

Sauna ÁNO

sauna Vítané sú aj surové potraviny, pretože si zachovávajú všetky výživové vlastnosti. Na očistu sa odporúča aj sauna, ktorá pomôže telu rýchlejšie vyplaviť toxíny. Aspoň raz ročne by sme mali nášmu telu poskytnúť maximálnu starostlivosť a príchod jari je na to ideálnym obdobím. V priebehu niekoľkých dní detoxikácie budeme pociťovať viac energie, posilní sa nám imunitný a tráviaci systém a zlepší nálada a koncentrácia. [kkstarratings]

Zmeniť stravovanie je vašou úlohou ak chcete schudnúť alebo detoxikovať a prostriedkom ako to dosiahnuť je náš online FIT klub, ktorého súčasťou sú recepty rozdelené do ôsmich kategórií (raňajky, obed, večera, desiata, olovrant, polievky, občerstvenie a prehrešky) jedálničky na mieru, pri ktorých rozhodne nebudete hladovať. Vo FIT klube nájdete aj tréningové videá, desiatky výučbových videí a osobnú podporu.

Drastická diéta- online Fit Klub

Matej Leščinský
Som autorom tohto jedinečného projektu. Pomáham ľuďom zhadzovať kilogramy hravo a zdravo.
Komentáre