Joga a chudnutie. Dá sa schudnúť cvičením jogy?

Joga a chudnutie. Dá sa schudnúť cvičením jogy?

Pre niekoho je joga druh cvičenia, životný štýl ale aj spôsob ako nášmu telu dopriať relax a pocit vnútorného pokoja. Joga zahŕňa rôzne cviky, ktoré podporujú našu duševnú a mentálnu pohodu. Je to však aj fyzický pohyb, preto mnoho ľudí zvolí práve jogu ako pomoc pri zhadzovaní kilogramov.

Preto sa pýtam…

Dá sa schudnúť cvičením jogy?

Existuje veľa diskusii o tom, či práve joga je správna voľba čo sa týka chudnutia. Avšak každý z nás už určite vie, že pri chudnutí sú dôležité dve veci: zvýšiť energetický výdaj a znížiť kalorický príjem. Veľa ľudí preto zvolí kardio, vhodnú diétu a výsledky sa teda dostavia pomerne skoro. Často však dochádza k nepríjemnému jojo efektu a tomuto stavu chceme samozrejme predísť.

Ale otázka je ako?

Odpoveď je joga.

joga

Áno, pre niekoho je joga nedostačujúca, čo sa týka pohybu, no existuje aj druhá polovica ľudí, ktorí hlásia veľmi dobré účinky pri strate hmotnosti, preto sa teraz na ne pozrieme.

JOGA & DÝCHANIE

Pri cvičení jogy je dôležité správne dýchanie, pretože má veľký vplyv na celé ľudské telo. Pri zhadzovaní kilogramov odporúčame preto dynamickejšiu verziu jogy tzv. Power jogu, ktorá vaše telo rozhýbe a tým aj zrýchli tep srdca, ktorý je pri chudnutí dôležitý. Power joga slúži ako zahriatie, rozcvička ale aj ako samotný tréning.

Vedeli ste, že?...
Zhadzovať 1 kg týždenne sa dá už za 9 € ? V našom online FIT Klube, nájdete hotové jedálničky, chutné recepty, áno aj sladkosti a dobroty, super tréningové videá, veľa motivácie a mnoho ďalšieho, tak nečakajte a vyskúšajte na vlastnej koži ako sa dá chudnúť až 1 kg za týždeň zábavnou formou. 🙂

PEKNÁ POSTAVA

joga

Už po niekoľkých opakovaniach sa naučíte správne držanie tela, ktoré je takisto veľmi dôležité ako dýchanie.Čím viac sa budete venovať správnemu držaniu tela, tým rýchlejšie pocítite a uvidíte aj zmeny na svojom tele. Nečakajte ale tehličky na bruchu. Na to existujú iné druhy cvikov. Vaše telo ale získa pekné tvary, rovný chrbát a vzpriamené postavenie.

TRÁVENIE

Správne cvičenie jogy pomáha aj pri trávení. Ak túžite naštartovať svoj metabolizmus a takisto tým prispieť ku zdraviu žalúdka a čriev, určite sa zamerajte na správne jogové pohyby, ktoré vám pomôžu. Inšpirovať vás môžu rôzne verejne dostupné online videá alebo odborníci. Voľba je už na vás. 🙂

STRES

Stres je príčina rôznych zdravotných problémov. Negatívne vplýva aj na vašu váhu, pretože mnoho ľudí dôsledkom stresu, osobných problémov prepadne nezdravému životnému štýlu a tým aj častokrát k prejedaniu sa. Je vedecky preukázané, že pár minút denne cvičením jogy dokážete navodiť vášmu telu psychickú pohodu a vyrovnanosť.

ZDRAVÁ STRAVA

joga

Pre viacero ľudí je cvičenie jogy taktiež aj druh meditácie, ktorá vám pomôže pri rozvíjaní samého seba. Postupne sa naučíte počúvať svoje telo. Uvedomíte si, že jesť by ste mali len vtedy, keď ste skutočne hladní, vtedy keď vám to vaše telo povie. Štúdia dokazujú, že pravidelným cvičením jogy sa ľudia prirodzene vyhýbajú nezdravým jedlám a skôr siahnu po zdravých alternatívach, ktoré vedú k úbytku váhy.

Dá sa teda schudnúť pomocou jogy? Je to veľmi individuálne a záleží od viacero faktorov. Za vyskúšanie to však určite stojí, pretože buď zhodíte kilogramy, alebo sa jednoducho budete cítiť o niečo lepšie.

Tak čo, idete do toho? 🙂

[kkstarratings]

Ak by ste sa chceli naučiť konečne zdravšie stravovať, viac sa hýbať, zlepšiť si zdravie a dostať sa najlepšej formy svojho života, vyskúšajte si náš online Fit klub. Nie je nič lepšie ako kvalitné informácie, a hromada motivácie. 🙂 A presne to nájdete v našom online Fit Klube.

Viac info o Fit Klube TU>>

Dominika Benčová
Volám sa Dominika, som grafička a rada pripravujem tradičné jedlá na zdravý spôsob. :)
Komentáre