Prejedanie sa a obezita

Trápi aj vás prejedanie sa a obezita?

Alebo si (zatiaľ) možno hovoríte, že vás sa ešte slovo obezita netýka?

Nevadí, či ste obézny alebo nie, podstatné je, že keď sa budete prejedať, obezita sa čoskoro prejaví…

Čo je to prejedanie sa vlastne zač?

Prejedanie môžeme rozdeliť do dvoch kategórií

Tou prvou je, byť profesionálny športovec, napríklad kulturista, alebo vzpierač, ktorý potrebuje obrovské kvantum kalórií denne, aby ich telo dokázala pri silovou výkone dosiahnuť maximum, ale predpokladám, že táto kategória sa vás netýka… A tou druhou kategóriou je nekontrolované jedenie.

Nekontrolované prejedanie sa je tiež:

  • Prichytenie sa pri „vyžieraní“ chladničky neskoro večer
  • Alebo si pri nutnej návšteve obchodu nakúpite kopec sladkostí, ktoré vôbec nepotrebujete
  • Ak máte výčitky svedomia po prejedení sa
  • Ak ste dojedli svoj tanier aj napriek tomu, že ste už v polovici boli plný
  • Ak sa v strese zvyknete prejedať
  • Ak sa snažíte žiaľ a smútok potlačiť jedlom

Ak ste sa aspoň v jednom z týchto bodov našli, tak máte problém. A ak ste sa našli vo väčšine určite si tento článok prečítajte do konca. 

Vedeli ste, že?...
Zhadzovať 1 kg týždenne sa dá už za 9 € ? V našom online FIT Klube, nájdete hotové jedálničky, chutné recepty, áno aj sladkosti a dobroty, super tréningové videá, veľa motivácie a mnoho ďalšieho, tak nečakajte a vyskúšajte na vlastnej koži ako sa dá chudnúť až 1 kg za týždeň zábavnou formou. 🙂

Prejedanie sa môže začínať už v detstve!

Áno, čítate správne. Mnoho z nás v detstve strávilo nespočet hodín týždenne pri tanieri 😀 s poučením, že kým to nedoješ, nepôjdeš nikdeosterreichische-apotheke.com. Samozrejme, na tomto nie je nič zlé, ale v mnohých prípadoch dávajú rodičia svojim deťom prehnané porcie (a nehovoriach o starých rodičoch, ktorí radi pridávali dupľu).

Neskôr, keď človek dospeje, je zvyknutý všetko dojedať, len „aby sa nevyhadzovali peniaze do koša“.  No akosi pozabúda na to, že keď vďaka prejedaniu sa „získa“ obezitu a zdravotné problémy, tak bohužiaľ aj tak nakoniec vyhodí peniaze za lieky, prípadne za trénerov v posilňovni.

Dbajte preto, na to, aby ste radšej investovali do prevencie, ako do neskoršej liečby. Prevencia je 10x lacnejšia a bezbolestnejšia ako liečba!

Pár tipov ako poraziť prejedanie

prejedanie sa - škrečky

Či už je to prejedanie z dôvodu „nenahnevania starej mami“ alebo je to zajedanie psychických problémov, vždy sa s tým dá bojovať. Nižšie vám preto uvádzam pár tipov ako prekonať chorobné prejedanie sa a naštartovať zdravú životosprávu.

  1. V základe úplne stačí piť čistú vodu… Možno nie je najchutnejšia, ale ide tu o to, aby ste mali žalúdok vždy plný, a to docielite neustálym príjmom tekutín. Áno, budete chodiť častejšie na záchod, ale keď sa prejedáte, tiež tam musíte často chodiť. Preto náš tip znie: Choďte vždy a všade s fľašou čistej vody.
  2. Doprajte si dve kocky kvalitnej horkej 70 a viac % čokolády. Štúdie dokázali, že horká čokoláda dokáže potlačiť chuť na sladké, slané alebo mastné jedlá a navyše sa po nej budete cítiť dlhšie plný.
  3. Konzumujte kefír slovenska-lekaren.com/. Je to potravina nabitá probiotikami, ktoré pomáhajú telu naštartovať proces trávenia a navyše obsahuje menej sacharidov ako mlieko alebo jogurty a má vyšší obsah bilekovín, čo vám pomôže ostať dlhšie plný.

Ako ďalej…

Chcete viac takýchto informácií o tom, ako potlačiť chuť do jedla, či na sladké? Chcete začať zhadzovať tuk bez drastických diét a hladovania? Skúste si vyskúšať náš onlin FIT Klub, nájdete tam všetko čo potrebujete k správnemu a hlavne zdravému zhadzovaniu. Už viac nebudete vyhadzovať peniaze za predražených trénerov. Vy ste expert na svoje telo a s našim online klubom sa naučíte ako sa o svoje telo starať. Chudnite rýchlosťou 1 kg týždenne bez jojo efektu, udržte si váhu, a buďte zdravá navždy.

[kkstarratings]

Onlin FIT Klub - chudnutie hravo & zdravo

Matej Leščinský
Som autorom tohto jedinečného projektu. Pomáham ľuďom zhadzovať kilogramy hravo a zdravo.
Komentáre